İHRACAT İTHALAT HIZMETLERI

 

Türkiye ve Fas ekonomileri arasındaki ciddi benzerlik, aynı zamanda bu iki ülkenin özellikle; gıda sektörü, tekstil ve deride olduğu gibi, emeğe dayalı üretim sürecinde ortak karşılaştırmalı üstünlüklerini de yansıtır.

Özellikle ekonomik ve ticari alanlarda, altyapı projeleri başta olmak üzere Türk firmalarının Fas’daki payının artması, Türkiye için umut vericidir. Serbest Ticaret Anlaşması, Çifte Vergilendirmenin Engellenmesi Anlaşması ile biraraya geldiğinde, her iki ülkenin işadamlarına da daha geniş olanaklar sağlamaktadır.

Her iki tarafın politik kararlılığı da, ekonomik ve ticari ilişkilerin gelişmesini destekleyecektir.

Son üç yılda ticaret hacminin, 2006 itibari ile 700 milyon dolardan fazla, aşağı yukarı üçe katlanması, her iki tarafın da politik çabaları ile ekonomik ve ticari ilişkilerin nasıl geliştiğinin bir göstergesidir. Türkiye’ye ihrac edilen Fas mallarına uygulanan gümrük vergisinin aşamalı olarak ortadan kaldırılması, yakın coğrafyalarda yeni pazarlar arayan Fas’lı şirketler için destekleyici olmuştur.

 

Size sunacağımız güncel projelerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen Buraya Tıklayarak Bize Yazın


 


 

HAKKIMIZDA

Bir Danışmanlık Şirketiyiz

İş olanaklarını belirlemek, iş modelleri geliştirmek, kavramsal turizm tanıtımını geliştirmek, pazarlamayı ve iletişimi yapılandırma.

DEVAMINI OKU

MİSYONUMUZ

Karşılıklı bir ‘Ticaret Odası’ rolündeyiz

Karşılıklı bir ‘Ticaret Odası’ rolü üstlenerek, amacımız Türkiye ve Fas arasında bir bağlantı kurmak ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri karşılıklı olarak geliştirmek

DEVAMINI OKU

HİZMETLERİMİZ

BİLGİLENDİRME, DANIŞMA, GELİŞTİRME

Uzmanlığımız ve sahip olduğumuz iletişim ağı, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik kişisel bazda yaklaşımımıza katacağımız artı bir değerdir.

DEVAMINI OKU